Overnachten in Navarra: tips voor hotels en (kindvriendelijke) appartementen
Navarra is een regio’s in het Noorden van Spanje. Deze streek grenst aan Frankrijk in het Noorden, en verder aan Baskenland, La Rioja en Aragon. Je kan deze regio’s onderling prima combineren voor een originele vakantie! Het is een kleine regio qua oppervlakte en aantal inwoners, waarvan de meesten in de hoofdstad Pamplona wonen. Navarra was in de Middeleeuwen een eigen koninkrijk, maar ging in de 16e eeuw bij Spanje horen. Het landschap is heel erg divers: in het noorden vind je bergen, namelijk de Pyreneeën langs Spaanse zijde, met groene bossen, het zuiden heeft een droog woestijnlandschap, met echte semi-woestijn. Combineer dit met een heerlijke keuken (pintxos!), en een aantal prachtige historische bouwwerken, en je kan hier een topvakantie beleven! Bijkomend voordeel is dat je deze streek met nog niet teveel andere toeristen moet delen 🙂
Onze hotel tips voor Pamplona, Navarra
We hebben zelf een roadtrip gemaakt met de eigen auto door Noord-Spanje. Hierbij bezochten we de highlights van de volgende regio’s: Navarra – Aragon – La Rioja – Castilië en Léon (noorden) – Asturië – Cantabrië – Baskenland. Deze trip kan je in drie weken maken, zonder dat je je voorbij holt. Al zal je wel keuzes moeten maken: in dit deel van Spanje is namelijk heel veel te zien en te doen!
Wijzelf verbleven zelf twee nachten in de hoofdstad Pamplona, en dit is een prima uitvalsbasis om Pamplona én Navarra te verkennen! Er zijn een aantal leuke bezienswaardigheden in de buurt, én wat verder weg:
- Palacio Real de Olite
- kneuterig, Middeleeuws Artajona
- Foz de Lumbier, wandelen tussen de gieren
- Bardenas Reales: iets verder gelegen semi-woestijn, de moeite waard!
- Woud van Irati in de uitlopers van de Pyreneeën, een wandelparadijs
Je kan hier uiteraard ook langer blijven; wij hadden een druk programma omdat wij meerdere Spaanse regio’s bezochten, maar een paar nachtjes langer was zeker geen straf geweest!
De hier genoemde accommodaties zijn ofwel accommodaties waar we zelf hebben verbleven, ofwel hotels/appartementen waar we goede commentaren over hoorden/lazen en die er ter plekke erg netjes en fijn uit zagen. Ik geef dus weer waar we zelf hebben overnacht, én ik geef nog een aantal andere verblijfsopties, waaronder ook kindvriendelijke accommodaties. Hierbij de hotel tips.
Wij kozen voor: Hotel Tres Reyes****
Dit hotel ligt in het Taconera-park in Pamplona en ligt daarmee heel goed tegenover alle bezienswaardigheden. Het hotel heeft lichte en ruime kamers, die allemaal voorzien zijn van airco. Je krijgt er gelijk parkeerplaats en een werkelijk heerlijk ontbijt bij! Het fijne zwembad maakt het vakantiegevoel helemaal af! Een kamer voor twee personen heb je vanaf €129 per nacht. Dit is absoluut qua prijs-kwaliteit het beste verblijf in het hart van Pamplona. Reizigers beoordelen Hotel Tres Reyes met een 8,7, volgens ons dik verdiend!
Klassehotel: NH Pamplona Iruna Park****
Bij het boeken kan je kiezen om het overheerlijke ontbijt mee te boeken en da’s toch wel een aanrader. Verder is er een restaurant ter plekke, maar ook in de buurt vind je voldoende cafeetjes en restaurantjes. Een tweepersoonskamer kost je €142 per nacht, inclusief heerlijk ontbijt! Voor een suite wordt dat €164. NH Pamplona Iruna Park scoort een dikke 8,5 op Booking.com!
Gezinsappartement in het centrum van Pamplona: Txoko
Met het gehele gezin in hartje Pamplona verblijven? En dat voor een vriendelijke prijs? Dat kan in Txoko! Het appartement is nieuw en modern. Het is goed en volledig ingericht. Er is privé-parkeergelegenheid bij de accommodatie en na een dikke 15 minuten wandelen sta je in het historische centrum! Met je gezin van vier overnacht je hier al voor €143 per nacht. Als je het appartement met minder personen huurt, betaal je ook minder voor deze mooie accommodatie. Txoko scoort een mooie 9 op Booking.
Luxe in Olite: Parador de Olite
Olite is een dorpje op 40 km van Pamplona. Dé reden waarom je hier zou willen verblijven, is omdat Olite een heerlijk Middeleeuws, autovrij dorpje is, én omdat er een prachtige parador in het palacio real zit. Geweldig om hier een nachtje te verblijven, je gaat zo 500 jaar terug in de tijd, en dat blijft ook zo als je in de straatjes rond dwaalt. De afstand tot Pamplona is goed te doen, en je zou dan van hieruit een dagtrip naar deze grote stad kunnen ondernemen.
Een overnachting hier kost je €187 per nacht voor een tweepersoonskamer, inclusief goed ontbijt!
Dichtbij Bardenas Reales: Bed4U Tudela***
Heb je wat langer de tijd in Navarra, dan loont het de moeite om niet enkel in Pamplona te verblijven. Het is leuk om dan historische bezienswaardigheden te combineren met een streepje natuur. Er zijn bossen in Navarra, maar erg bijzonder is het natuurpark Bardenas Reales. Dat is een halfwoestijn van een goede 42.500 ha. Er zijn verschillende ingangen, waarbij er eentje in de buurt van de stad Tudela ligt.
Hier een nachtje plannen, is dan ook leuk als je de Bardenas Reales wil gaan verkennen. Dat kan met de auto, maar ook te voet, met de fiets, en zelfs te paard. Water en wind hebben er in de loop van miljoenen jaren bizarre vormen uitgeslepen in de klei-, kalk- en zandstenen grond waaruit het landschap bestaat. Hierdoor is er een bijna maanachtig landschap ontstaan.
In Tudela kan je heerlijk slapen en ontbijten in Bed4U Tudela. Je auto parkeer je gratis op de privé-parkeerparking (bewaakt). Het hotel is dichtbij een industrieterrein gelegen, maar het is heerlijk rustig. Je betaalt €92 voor een tweepersoonskamer en €132 voor een vierpersoonskamer per nacht. Dit is inclusief ontbijt. Het hotel scoort 8,5 op Booking!
Tips Navarra
Dit waren mijn hotel tips voor Pamplona en Navarra. Ga jij binnenkort een rondreis maken door Spanje, en staat deze bestemming hoog op je lijstje? Met je eigen auto kan je een prachtige rondreis van drie weken maken door Noord-Spanje, waarbij je ook Navarra bezoekt. Met deze fijne tips voor hotels en (kindvriendelijke) appartementen zit jij alvast goed!
Heb jij na het lezen nog vragen, laat hieronder een berichtje.