Roadtrip Gran Canaria | Reisroute van 1 week

Op zoek naar onontdekte plekken van Gran Canaria met huurauto

Over deze route

Roadtrip Gran Canaria: reisroute langs de highlights van het eiland

Het beeld dat veel mensen hebben van Gran Canaria, het populairste Canarische eiland, bestaat uit zon, lekker eten en drinken. Het eiland staat niet bekend om de restaurants in grotten, de hotels met uitzichten op prachtige bergen of de mooie oude binnenstad van de hoofdstad: en dat is jammer, want de natuur van Gran Canaria is prachtig!

We besloten in november het heerlijke weer (23 tot 27 graden!) op Gran Canaria op te zoeken en tijdens onze roadtrip op zoek te gaan naar de onontdekte mooie plekken van dit eiland.

tejeda hotel uitzicht
uitzicht gran canaria grotten
natuur gran canaria tip

Wil je ook nog lekker in de zon op vakantie terwijl het in Nederland grijs en druilerig is? En wil je niet alleen maar aan het strand liggen, maar ook hele mooie natuur zien en dingen ondernemen? Dan is deze roadtrip echt iets voor jou. En wat ook lekker is: je eindigt heerlijk een paar dagen aan de zee/het zwembad in de zon.

Deze reisroute bezoekt de plekken: Hoofdstad Las Palmas (2 nachten) – Overnachten in grotten in Barranco de Guayadeque (1 nacht) – Zwemmen in een infinity pool met uitzicht op bergen in Tejeda (1 nacht) – strandbedjes in het Venetië van Gran Canaria Puerto de Mogan (2 nachten).

Langer blijven? Blijf dan langer aan de kust en plak nog 2 overnachtingen in Aguate vast aan deze route. Hieronder een kaartje van de roadtrip.

Gran canaria roadtrip
Onze roadtrip over Gran Canaria. Route kaartje via © Printmaps.net / OSM Contributors

Over deze reisroute door Gran Canaria

Je kunt deze roadtrip beginnen in Las Palmas of in het zuiden aan de kust. Wil je langer reizen, dan kun je ook aan het einde een aantal dagen aan de kust of Aguate (zie einde van deze route) erbij plakken.

De prijzen genoemd in deze route zijn indicatief en kunnen verschillen per reisperiode (wij gingen in november). Wij hebben in november nog heerlijk weer gehad – tot 26 graden!

Dag Vertrek en aankomst Gran Canaria – Las Palmas

Vandaag begint je vakantie! Wij kwamen op vrijdag aan, in de ochtend, en pakten meteen de bus vanaf het vliegveld naar onze eerste accommodatie in Las Palmas.

De vlucht

Wij zochten tickets via Skyscanner en boekten twee losse vluchten, maar dat is niet per se nodig. Wij vonden de vluchttijden van deze vluchten erg fijn (heenvlucht van Easyjet om 07.00 uur en terugvlucht van Transavia om 18.10 uur). De vluchten kostten samen 145 euro, inclusief grote handbagage (ja, dat is dus nu een ding). Wij vliegen vanaf Schiphol naar de enige luchthaven van Gran Canaria. Dit is een vliegreis van zo’n 4,5 uur.

Auto huren en ophalen

Wij reserveerden een auto via Sunnycars. Houd in je achterhoofd dat je best wat bergen moet beklimmen met deze auto, dus let even op de motor als je ‘m uitkiest ;)! We betaalden 160 euro voor 5 dagen en haalden de auto op zondag op.

Je kan ervoor kiezen om de huurauto direct bij de luchthaven op te halen, of in het centrum van Las Palmas. Wij kozen ervoor om de auto op te halen in Las Palmas, omdat we geen auto vanaf de eerste dag nodig hebben. De eerste twee dagen zitten we in deze stad en kunnen we makkelijk of lopend of fietsend bewegen.

Van de luchthaven naar de accommodatie

Het vervoer van en naar de luchthaven is erg overzichtelijk ter plaatse te regelen. Bij de uitgang van de luchthaven rijden bussen richting het noorden (bijvoorbeeld Las Palmas) en richting het zuiden (Maspalomas, etc). Kaartjes kan je in de bus kopen, ook met pinpas (ideaal!). Een kaartje kost 2,50 euro.

Reistijd zonder stops: half uurtje met de bus

strand gran canaria las palmas

Overnachten in Las Palmas

We kozen ervoor om twee verschillende hotels in Las Palmas te boeken, omdat de stad best groot is en beide kanten van de stad erg leuke aspecten hebben. Jij hoeft natuurlijk niet twee hotels te boeken: ik vond hotel 2 het meest indrukwekkend, dus die kan ook voor twee nachten. Het eerste hotel, Gran Marina Suites, ligt praktisch naast het mooiste strand van Las Palmas, en heel dicht bij leuke restaurants en uitgaansgelegenheden. Wij verbleven hier 1 nacht.

Wij verbleven in: Gran Marina Suites

Gran Marina Suites krijgt een 9,4 op Booking.com. Je verblijft in een studio, met een eigen keuken en badkamer. De kamers zijn superschoon en groot, en ook modern ingericht. Maar vooral de locatie is top: niet alleen ben je dicht bij het strand, ook bij leuke restaurants en barretjes. Een studio kost 114 euro per nacht, voor 2 personen.

Nog doen vandaag

We liepen deze eerste dag meteen na het inchecken (dat gaat online, ook handig) naar het strand. Dat was 5 minuutjes lopen, en het strand was hartstikke mooi. Je hebt hier meer dan genoeg keuze uit leuke barretjes en restaurants, dus strijk hier vooral neer voor een lunch, borrel, ontbijt of diner. Waar je ook zin in hebt.

las palmas uiteten tip
uiteten las palmas spaans
wijn drinken las palmas
Sangria aan de zee van Las Palmas en eten in Bodegon Pachichi

Een echt leuke tip voor het avondeten (niet eerder dan 21.00 uur hier, als je met de locals mee wil eten) is Bodegon Pachichi. Op een kwartiertje lopen van je hotel. Je eet hier (als je niet reserveert staand) tapas en drinkt heerlijke (goedkope) wijn. Voor een avond eten en drinken waren we 30 euro met zijn twee kwijt.

Rondom dit restaurant liggen veel leuke barren en terrasjes. Op zoek naar een leuke club? Wij ging naar Kopa, ook op een kwartier lopen van ons hotel, en tien minuten lopen vanaf het restaurant. Erg leuk om te dansen, en heel veel locals!

Dag Las Palmas, maar nu het oude deel

Reistijd: kwartiertje met de bus (5 kilometer)

Zoals hierboven al gezegd wilden we graag op twee plekken verblijven in Las Palmas. Het oude deel van de stad, ook wel Vegueta genoemd, ligt namelijk op 5 kilometer afstand van ons vorige hotel, en dit deel willen we toch ook wel graag zien.

In Vegueta kan je heerlijk rondstruinen, een hapje eten bij de Mercado (markthal), winkelen op Calle Triana en cultuur opsnuiven bij de kathedraal en het Santa Ana-plein.

Overnachten in Las Palmas (oude gedeelte)

Wij verbleven ook 1 nacht in het VEINTIUNO Hotel, met een zwembad op het dakterras, met uitzicht op de kathedraal. Wat was dit een tophotel! Echt een enorme aanrader, en een perfecte locatie om deze wijk te ontdekken.

Wij sliepen in: VEINTIUNO Hotel

Ook dit hotel krijgt een 9,4 en dat is echt niet overdreven. De locatie, naast het beroemde Santa Ana-plein, is perfect, de kamers zijn prachtig en schoon, en het dakterras inclusief zwembad is de kers op de taart. Voor een kamer betaal je 140 euro voor 2 personen, inclusief een heel luxe ontbijt (op het dakterras!)

We pakten de bus van het ene hotel naar dit nieuwe hotel (gewoon de adressen invullen op Google Maps en je krijgt de goede buslijn). Na het inchecken gingen we meteen naar het dakterras om het fantastische uitzicht te zien. Alleen al voor dit uitzicht wil je dit hotel boeken!

hotel las palmas uitzicht
las palmas oude buurt tip

Daarna liepen we rond door de wijk, zonder specifiek doel, je ziet alles vanzelf wel. Oude mooie huizen, de kathedraal, leuke restaurantjes en de winkelstraat Calle Triana.

Waar eten?

In de avond gingen we uiteten bij Manuela Jimena, maar eigenlijk zijn de twee andere restaurant in de Calle Pelota ook echt aanraders: Los 5 Sentidos en Triciclo.

uiteten vegueta las palmas
uitgaan vegueta las palmas

Na dit lekkere eten liepen we nog vijf minuutjes verder naar een echte club: Alboroto. Daar vermaakten we ons tot in de vroege uurtjes!

Dag Van Las Palmas naar Barranco de Guayadeque

Reistijd zonder stops: 40 minuten (35 KM)

rijden gran canaria huurauto

Vandaag halen we eerst onze huurauto op. Hierboven heb ik beschreven hoe we dit hebben geregeld.

Hoe kom je bij de volgende bestemming?

Al je ritjes deze reis zijn lekker kort, ook de rit van vandaag. Na 40 minuten kom je namelijk al aan bij je volgende bestemming: de grotten van Guayadeque. De rit naar deze plek is echt prachtig, de laatste tien minuten rijd je door de bergen en heb je het gevoel dat je de enige persoon op Gran Canaria bent.

guadaqueye gran canaria
uitzicht gran canaria grotten
slapen grotten gran canaria

We rijden naar Barranco de Guayadeque, om te slapen in een grothuisje, een hele leuke ervaring. Ook kan je daar heel mooi wandelen.

Overnachten in Barranco de Guayadeque

De Casas Rurales de Guayadeque liggen aan het einde van een weg in de bergen, naast een grotrestaurant. De accommodatie bestaat uit huisjes met een terras met uitzicht op de bergen. Om in te checken moet je bij het grotrestaurant Tagoror naar binnen. Daar word je verder geholpen. Wij verbleven hier 1 nacht.

Mijn hoteltip: Casas Rurales de Guayadeque

Wie kan nou zeggen dat -ie in een grot geslapen heeft, op een fijne manier?;) De huizen hebben een terras, eigen keuken, badkamer en woonkamer. Een huisje kost 70 euro per nacht, en er kunnen twee personen slapen.

Wat kan je doen in de omgeving?

In de omgeving van de accommodatie kan je heel mooi wandelen. Voor elke wandelaar wat wils: je kan kilometers ver de bergen in, of je kan het pad links van je accommodatie volgen.

Dat pad is 2,5 kilometer lang, en brengt je richting de bergen. Ook richting een restaurant met heel mooi uitzicht. Perfect voor een drankje ;).

bergen wandelen gran canaria
bergen uitzicht gran canaria
uiteten grotrestaurant gran canaria

Wandelen en borrelen is een heerlijke dagbesteding hier, nadat je ingecheckt hebt. Ik zou je ook aanraden om in de avond bij het huisje te blijven: je kan namelijk hartstikke lekker eten bij restaurant Tagoror. De wegen naar andere steden zijn niet verlicht, en dat is nooit zo fijn rijden in de bergen. Tagoror ligt op 2 minuten lopen.

Dag Van de grotten naar de bergen in Tejeda

Reistijd zonder stops: 1 uur (36 kilometer)

Vandaag rijden we een beetje om voordat we écht de bergen ingaan om een paar indrukwekkende plekken op te zoeken. We bezoeken een heel mooi natuurfenomeen, iets wat je echt niet verwacht. Ook bezoeken we nog een schattig dorpje en rijden we naar het hoogste punt van het eiland met een prachtig panoramisch uitzicht.

En daarna? Rijden we door naar het absolute hoogtepunt van deze reisroute: Parador de Cruz de Tejeda.

Dit doen we vandaag:

  • We bezoeken de kloof Barranco de las Vacas
  • Daarna gaan we naar het dorpje Agüimes
  • Dan rijden we naar het hoogste punt Pico de las Nieves
  • En we eindigen bij het dorpje Tejeda en hotel Parador de Cruz de Tejeda

Dat eerste mooie natuurfenomeen is de Barranco de las Vacas, een ravijn waarvan je zou denken dat het in de VS ligt, maar toch gewoon op Gran Canaria ligt.

Zo ziet ‘ie eruit:

gran canaria natuur aanrader

De kloof is ongeveer 50 meter lang en bestaat uit op elkaar geperste lagen van vulkanisch as. Duizenden jaren lang hebben de weersomstandigheden ervoor gezorgd dat deze kloof er nu zo uitziet: en dat is een plaatje.

Hoe kom je bij Barranco de las Vacas?

Het is belangrijk om te weten dat de officiële naam van deze plek Tobas Colores de Barranco de las Vacas is. Dat verklaart meteen waarom Google je naar de verkeerde plek stuurt. Als je deze precieze routebeschrijving volgt, kom je precies goed uit. Vanuit de grothuisjes rijd je richting Aguïmes, en vanuit daar rijd je de GC-550 richting Temisas. Je kan op Google Maps navigeren naar Tobas Colores de Barranco de las Vacas, maar je kan ook gewoon deze weg volgen tot kilometerpaaltje 14. Dat is net voor een grote bocht, waar ook plek is om je auto te parkeren.

Tip: ga in de ochtend hierheen, want in de middag kan het druk zijn. Probeer ook het weekend over te slaan vanwege drukte. Wij waren er rond 10.00 uur en toen viel de zon precies mooi in de kloof.

Is er geen plek om je auto te parkeren? Rijd dan een stukje terug, ongeveer 200 meter, daar zijn ook nog een aantal parkeerplekken. Vervolgens komt een stukje avontuur: bij die eerste parkeerplaats moet je de weg oversteken en over de vangrail klimmen. Als je dat doet zie je rechts van je een stenen brug, met daaronder een tunnel. Daar moet je naartoe lopen.

Dan loop je door de tunnel en aan het einde van die weg, ongeveer 2 minuten lopen, ligt links dit prachtige natuurfenomeen. Mooi, he!

En nu door naar Agüimes

Vanuit hier gaan we naar het schattige dorpje Agüimes, dat op de route richting Tejeda ligt. Je kan je auto aan de grote weg parkeren, en dan links richting het historische centrum lopen. Mijn all time favoriete tip is om in dit soort dorpjes altijd naar de ‘Iglesia’ (de kerk) te navigeren, omdat daaromheen altijd een pleintje ligt, vaak met leuke restaurantjes, winkels of barretjes. Ook in Agüimes is dit het geval.

kerk aguimes gran canaria

Wij aten hier een bocadillo con jamon (broodje met ibericoham, zo lekker altijd) op het kerkplein en liepen nog wat door de straatjes vol met huizen die gebouwd zijn in de Moorse stijl. Een heel leuk klein dorpje!

Dan door naar Pico de las Nieves

Op naar Tejeda, met nog één tussenstop: het hoogste punt van Gran Canaria, de berg de Pico de las Nieves. Geen bergschoenen voor nodig, want er is gewoon een parkeerplaats naast een uitkijkpunt. Wil je daar toch nog wandelen? Er zijn genoeg wandelroutes met prachtige uitzichten in de buurt. Houd de bordjes met de ‘senderos’ in de gaten.

Het enige wat je hoeft te doen is navigeren op Pico de Las Nieves, ongeveer een 40 minuten rijden vanaf Agüimes.

pico las nieves berg gran canaria

Het is een dag vol mooie en indrukwekkende uitzichten, want ook hier is het weer genieten. Je moet een paar trappen op en een beetje klimmen en dan is de bovenstaande foto je uitzicht.

Vanuit hier is het nog maar een kwartiertje rijden naar je volgende accommodatie en hoogtepunt van deze reis: Parador de Cruz de Tejeda.

Overnachten in Tejeda

Dit luxe viersterrenhotel ligt hoog in de bergen en heeft daardoor prachtige uitzichten. Er is zelfs een spa met een infinity pool met uitzicht op de bergen. Omdat het eten in het restaurant ook door velen online werd aangeraden, besloten we half pension te boeken: we hadden dus ook ontbijt en avondeten bij onze overnachting. Wij verbleven hier 1 nacht.

hotel uitzicht tejeda

De locatie van het hotel is het startpunt van veel wandelingen, ook ligt het hotel op 10 minuten rijden van het superleuke dorpje Tejeda.

Bij de kamer horen een groot bed, zithoek, televisie met streamingdiensten, een badkamer met bad en een terras met een onvergetelijk uitzicht.

Wij sliepen in: Parador de Cruz de Tejeda

Dit hotel ligt op een van de hoogste punten van Gran Canaria en biedt een panoramisch uitzicht, restaurant en spa. Een kamer kost per nacht 150 euro, voor 2 personen.

Als je hier bent ingecheckt zijn er meerdere dingen om te doen. Je kan met de auto naar het hele leuke dorpje Tejeda rijden: dat is tien minuten rijden, op een van de mooiste wegen waar ik ooit heb gereden, midden door de bergen.

Het dorpje Tejeda bezoeken

In het dorpje kan je iets drinken bij een van de terrasjes met mooi uitzicht of een beetje rondstruinen. Zeker een aanrader.

tejeda tip wandelen
tejeda hotel uitzicht
uiteten tejeda gran canaria
Tejeda, het uitzicht van de spa en eten in het hotelrestaurant

Wij bezochten eerst Tejeda en besloten toen een ultieme relax/chillmiddag te hebben in de spa. Een kleine twee uurtjes bij de spa kost 22,50 euro, en moet je van tevoren reserveren. Een aanrader is om dit al een paar dagen voor je verblijf te doen, omdat zomaar je tijdslot vanwege corona al bezet kan zijn.

Toen we heel relaxed waren, hoefden we alleen maar terug naar de kamer om daar de meest indrukwekkende zonsondergang in tijden te zien, om vervolgens weer een paar meter terug te lopen naar het restaurant. We betaalden 34 euro voor een driegangenmenu, inclusief drankjes. Het eten was heerlijk, en ook hier is het uitzicht weer fantastisch.

zonsondergang tejeda hotel

Dag Op naar Roque Nublo en dan naar Puerto de Mogan

Reistijd: 1,5 uur rijden, 47 kilometer

Voordat we vandaag richting het zuiden reizen gaan we eerst nog een mooie wandeling doen. Een van de mooie wandelingen in de buurt is die naar de Roque Nublo (de rots van Nublo), een 80 meter hoge rots en ‘het symbool van Gran Canaria’.

Wandelen naar de Roque Nublo

De wandeling naar deze indrukwekkende rots is makkelijk, maar gaat wel steil omhoog. Ook deze uitzichten zijn weer erg mooi, je kan zelfs Tenerife zien vanaf deze plek.

Om de makkelijkste wandeling richting de rotsformatie te lopen parkeer je je auto bij La Goleta, aan de weg GC-600. Daar zijn een aantal parkeerplaatsen, maar kan je bij drukte ook aan de weg parkeren.

uitzichtpunten gran canaria

De wandelroute vanaf La Goleta is ongeveer 1 kilometer lang, dat langzaamaan gedurende de route iets steiler wordt. Eenmaal boven draai je om en loop je gewoon dezelfde route weer terug. Je kan ook je wandeling beginnen in Ayacata. Die duurt iets langer.

Op naar de kust

Het zuiden van Gran Canaria staat bekend als het echte zonvakantie-deel. Het is daar warmer, zonniger en echt gericht op de zonvakantietoerist ook. Je hebt een aantal dorpen waar je kan verblijven en iedereens voorkeur zal verschillen.

Wij verblijven in Puerto de Mogan. Dit vissersdorpje is inmiddels uitgegroeid tot een stad en wordt ook wel het Venetië van Gran Canaria genoemd. Het stadje ligt ook tussen de bergen aan de kust, en heeft een strand, een haven en een schattig centrum. Dit is – voor mijn gevoel – de enige plek waar het niet vólledig om het toerisme draait, al is deze plek ook echt al ontdekt door toeristen.

puerto de mogan gran canaria
kust zuiden gran canaria
uiteten haven kust

Je kan lekker eten in de haven, bij bijvoorbeeld restaurant Mi Vida, of in het centrum bij het restaurant El Jamonal. Ook in de avond is het hier gezellig.

Overnachten in Puerto de Mogan

Hieronder twee opties voor hotels, waaronder een hele goedkope. Wij verblijven hier twee nachten.

Verblijf in: Apartementos Cordial Mogan Valle

Op zoek naar een ruim appartement met meerdere zwembaden, op loopafstand van het strand en centrum van Puerto de Mogan? Verblijf dan in het Cordian Mogan Valle. Een appartement, waar drie mensen kunnen slapen, kost 250 euro per nacht.

Andere plek? Dan Maspalomas

Wil je liever op een andere plek aan de kust verblijven? De andere plekken Playa del Ingles, Maspalomas, Melonoras en Puerto Rico zijn erg toeristisch. De duinen bij Maspalomas zijn wel erg mooi, dus dan zou ik die plek kiezen.

duinen maspalomas gran canaria

Overnachten in Maspolomas

Naast de mooie duinen ligt het RIU Palace, een luxueus hotel. Je loopt zo van je hotelkamer de duinen in, en dat is wel een speciaal gevoel.

Verblijven in: RIU Palace

De kamers bij het RIU Palace boek je met half pension, dus met ontbijt en diner. Een overnachting kost 280 euro voor 2 personen. Het hotel beschikt over een buitenzwembad, een fitnesscentrum, en avondamusement. Groot pluspunt is dat je een van de mooiste plekken van Gran Canaria in je achtertuin hebt.

Dag Puerto de Mogan en op zoek naar palmbomen

Het zijn de laatste dagen van je vakantie dus gebruik deze dagen lekker om even op te laden. De eerste uren van deze dag liggen we aan het zwembad, maar als je een hotel hebt zonder zwembad ga dan lekker naar het strand. Dat is ook maar een paar minuten lopen.

Fataga bezoeken

Na een paar uur in de zon willen we nog een van de natuurpareltjes opzoeken waarover ik heb gehoord: Fataga en de vallei van de duizend palmbomen. Fataga ligt op drie kwartier rijden van het hotel, weer in de bergen. Wij plannen het zo, dat we op de terugweg, als we toch langs Maspalomas rijden, de zonsondergang bij de duinen kunnen bekijken.

fataga dorp uitzicht

Hoe kom je er?

Navigeer op ‘Fataga outlook’ op Google Maps, en parkeer je auto aan de kant van de weg. Steek de weg over, daar zie je een trappetje naar een geïmproviseerd uitzichtspunt. Vanuit daar heb je bovenstaand uitzicht op het mooie dorp Fataga.

Rondom het dorp staan veel palmbomen, maar die zijn ook al te zien tijdens de indrukwekkende weg naar het dorp. Ook deze natuur is weer zo anders dan we eerder zagen, en ook echt weer een aanrader!

Bezoek ook zeker even het dorp zelf, dat is erg leuk, en drink hier een drankje of bezoek een van de winkeltjes.

Tussenstop op de terugweg

Op de terugweg zou ik je aanraden even een stop te maken bij het begin van de route. Je ziet dan rechts van de weg een ‘astronomisch uitzichtspunt’, waar je de sterren goed kan zien. Maar overdag ook de zonsondergang, of gewoon het fantastisch panoramische uitzicht op de vallei gevuld met palmbomen.

fataga uitzicht gran canaria

Op de terugweg naar je hotel kom je hoe dan ook langs Maspalomas, en we slaan niet de kans over om de duinen in de zonsondergang te zien.

Zonsondergang kijken bij de duinen

Een tip: koop een flesje wijn, of biertjes, of fris, wat je ding is, en neem dit mee. Als je navigeert naar het RIU Palace hotel en dan langs het hotel naar de duinen loopt heb je daar een aantal trappen waar je kan zitten en de zonsondergang kan kijken.

dunas maspalomas uitzicht zonsondergang

Dag De laatste dag, nog een paar uurtjes zon

Reistijd zonder stops: 40 minuten, 53 kilometer

Vandaag gaan we weer terug naar huis. Gebruik de laatste dag om lekker nog van de zon te genieten. Lunch bij Mi Vida, of El Jamonal, of lig aan het zwembad.

Wil je nog niet naar huis? Blijf dan vooral nog een paar dagen langer aan de kust. Of rijd door naar Aguate, het noordwesten van het eiland.

Hoe kom je in Aguate als je langer wil blijven?

Dat is anderhalf uur rijden. Deze plek werd ons door veel locals aangeraden, maar hadden wij geen tijd voor. Hier liggen natuurlijke zwembaden bij de zee, en bestaat het dorpje uit witte huizen met gekleurde deuren en houten balkons. Ook zou de vallei van Aguate erg mooi moeten zijn. Een korte Google-zoektocht bevestigt dat.

En nog een ander voordeel? Omdat deze plek nog niet toeristisch is, zijn de hotels veel goedkoper dan het zuiden.

Overnachten in Aguate

Wil je verblijven in Aguate? Kies dan voor een van onderstaande hotels. De bovenste is mijn favoriet:

Verblijven in het centrum van Aguate in Hotel Puerto de las Nieves

Dit hotel ligt in het centrum van Aguate, in de buurt van de natuurlijke zwembaden. Binnen is een wellness te vinden, en een hotelkamer kost 70 euro per nacht voor twee personen.

We gingen op zoek naar de verrassingen van Gran Canaria, en vonden deze ook. Vooral het binnenland heeft ons positief verrast: wat een natuur! Ik zou een weekje rondrijden, of 10 dagen met Aguate, aan iedereen aanraden.

guadaqueye gran canaria
grotten huurauto gran canaria
natuur gran canaria tip

Kosten indicatie

AANKOMSTLas Palmas de Gran Canarias
VERTREKLas Palmas de Gran Canarias
HIGHLIGHTSPrachtige natuur, mooi strandweer en heerlijk eten
BESTE REISTIJDHet hele jaar door, maar in de winter krijg je het beste waar voor je geld
KOSTENZo’n 600 euro p.p. bij twee personen met de mooie hotels, vluchten en huurauto zoals beschreven.
INCLUSIEFDe huurauto voor 160 euro
6 overnachtingen in mooie hotels
Vliegtickets los geboekt, in totaal 145 euro p.p.
NIET INCLUSIEFEten en drinken, fooi, persoonlijke uitgaven, ritjes in de taxi
Benzine: 45 euro
Budget advies +/- 250 euro per persoon

Deze autoreis boeken

Je kan de hotels die beschreven staan in de reisroute boeken, bij deze route zijn de hotels echt onderdeel van de ervaring. Klik op de link van het hotel en selecteer de juiste data. De hotels worden ook goed beoordeeld door andere gasten. De prijzen op Booking.com kunnen afwijken van de vermelde prijzen in de reisroute.

Lokaal vervoer

Het vervoer van en naar de luchthaven is erg overzichtelijk ter plaatse te regelen. Bij de uitgang van de luchthaven rijden bussen richting het noorden (bijvoorbeeld Las Palmas) en richting het zuiden (Maspalomas, etc). Kaartjes kan je in de bus kopen, ook met pinpas (ideaal!).

Je kan dus ook met de bus van plek naar plek reizen, of binnen de steden bewegen. Een buskaartje op korte afstanden kost 1,50, een buskaartje vanaf de luchthaven is 2,90 euro.

Ook rijden er veel taxi’s. Vanaf de luchthaven ben je ongeveer 40 euro kwijt naar Las Palmas. In de steden zelf betaal je een paar euro voor een taxi.

Tours die je niet met je eigen huurauto wil maken, kun je makkelijk ter plaatse regelen.

Huurauto regelen

Een huurauto kun je beter van te voren regelen. Wij reserveerden een auto via Sunnycars, waar je ook volledig verzekerd bent. Houd in je achterhoofd dat je best wat bergen moet beklimmen met deze auto, dus let even op de motor als je ‘m uitkiest ;)! We betaalden 160 euro voor 5 dagen en haalden de auto op zondag op.

Wat moet je allemaal regelen voor je reis?

Behalve het uitstippelen van je reisroute en het boeken van de tickets en hotels, is het belangrijk dat je een reisverzekering regelt.

Wat moet je niet vergeten?

Je paspoort, natuurlijk! En je rijbewijs.

Inentingen

Er zijn geen inentingen verplicht.

Reisverzekering

Voor elke reis of vakantie kun je het beste een reisverzekering afsluiten. Heb je een aanvullende zorgverzekering? Kijk dan eerst wat er vanuit deze verzekering vergoed wordt zodat je niets dubbel gaat verzekeren.

Vergelijk ook je reisverzekering altijd. Mijn ervaring is dat een doorlopende reisverzekering meestal voordeliger is dan een kortlopende reisverzekering.

Praktische zaken

Op Gran Canaria betaal je met de euro. Het is hier een uur later dan in Nederland.

Controleer voordat je op reis gaat of je met jouw bankpas wereldwijd geld kan opnemen. Uit voorzorgsmaatregelen staan je betaalinstellingen vaak op Wereldwijd/Nederland. Wijzig deze tijdelijk naar WERELD om ongemakken te voorkomen. In sommige restaurants kun je niet met de pin betalen. Je moet dan cash betalen.

En wie zegt er nou nee tegen 23 tot 26 graden in de zon in de winter als het in Nederland vriest?

Have fun en reis je vrij,
Carmen

Foutje gezien, of heb jij actuelere informatie? Mail mij, ik ben je dankbaar. Dit artikel bevat affiliate links. Je leest er meer over in de disclaimer.

Fotocredits: Mijzelf, shutterstock.com & Booking.com.
Carmen Dorlo

Carmen Dorlo

Heb ik een gedetailleerde spreadsheet voor elke (verre) reis die ik ooit heb gemaakt? Misschien... Het reizen begint bij mij namelijk echt al maanden van tevoren met de voorpret rondom het uitzoeken. Ik vind het heerlijk om zo veel mogelijk bijzondere plekken te vinden en reis daarvoor ook graag buiten de gebaande paden. Denk aan overnachten in een drijvend hotel, naast een vulkaan of lekker dicht bij huis in de Euromast. Het plezier is voor mij na de reis ook nog niet voorbij, want dan mag ik alle mooie tips eindelijk gaan uitdelen. En nu ook aan jullie!

Meer over Carmen Dorlo

Ervaringen & Vragen

Stel je vragen, of deel jouw tips en ervaring hier!

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *