Hoe regel je een tussenstop of stopover in Doha – Qatar

Reisjevrij app QR
Download de Reisjevrij app Download de Reisjevrij app

Doha – Qatar (gratis) ontdekken tijdens een tussenstop of stopover

Doha is de hoofdstad van Qatar en zij bieden ’s Werelds voordeligste tussenstop! Maak van één vakantie twee met de (gratis!) tussenstoppakketten van Qatar Airways. Doha is de perfecte bestemming voor bijzondere architectuur, lokale cultuur, woestijnavonturen, eten van wereldklasse, moderne winkels en nog veel meer. Geniet van Doha wanneer je onderweg bent naar een verre bestemming. Je kunt enkele uurtjes in Doha verblijven of meerdere dagen. Je kunt er zelfs een heerlijke strandvakantie van maken! Lees hieronder alles over hun pakketten en hoe je je perfecte tussenstoproute kunt samenstellen.

Wat houdt het in?

qatar vliegtickets
qatar airways deals

Wanneer je vanuit Amsterdam, Brussel of Düsseldorf naar een verre bestemming vliegt met Qatar Airways, dan maak je altijd een tussenstop in Doha. Hier maakt het land gebruik van om toeristen te trekken. Dit doen ze door je een gratis visum aan te bieden tijdens je tussenstop. Zo mag je dus de stad gratis gaan ontdekken. Dat is nog niet alles. Ze bieden je ook een gratis accommodatie aan én vervoer tussen je hotel en de luchthaven! Kies je voor een langere overstaptijd en wil je een nachtje blijven (stopover)? Ook dat kan voor een prikkie!

Wat is het verschil tussen een tussenstop (transit) en een stopover?

stedentrip doha

Bij een tussenstop maak je een korte stop in Doha tussen de 8 en 24 uur. Dit noemen ze een transit. De staat Qatar biedt je de mogelijkheid om in deze tijd de luchthaven van Doha te verlaten en de stad te bezoeken. Tijdens een stopover verblijf je langer dan 24 uur in Doha en overnacht je hier ook.

Hoe werkt het?

doha 2 dagen

Je kunt kiezen voor een tussenstop (transit) of een stopover in Doha.

1: Tussenstop: Bij een tussenstop boek je eerst je vlucht naar je eindbestemming. Daarna kun je je transitpakket via hun website aanvragen.

2: Stopover: Wil je een stopover boeken? Dan moet je je vlucht en je stopover tegelijk via de website van Qatar Holidays boeken.

Let op: Niet op alle data zijn de transitpakketten en stopover-pakketten beschikbaar. Wij boekten een vlucht met overstap in Doha op de heenreis én terugreis van onze reis naar de Seychellen. Op de heenreis waren er helaas geen transitpakketen en stopover-pakketten beschikbaar omdat er Formule 1 werd gereden. Tijdens evenementen zijn er geen of weinig opties beschikbaar. Op onze terugreis genoten wij van een verblijf van 24 uur in het 5* Marriott Marquis in het hart van de stad voor $46. Op de heenweg hebben wij toch ook een nachtje in Doha geslapen in de Fraser Suites op eigen kosten.

Wat krijg je precies?

doha bezienswaardigheden

Dit hangt af van je gekozen optie: een tussenstop (transit) of een stopover.

1: Tussenstop (transit)

Wanneer je vliegt met Qatar Airways en een tussenstop maakt in Doha van minimaal 8 uur en maximaal 24 uur kun je profiteren van hun gratis transitpakket. Dit bestaat uit:
– Een gratis visum
– Een gratis een hotelkamer
– Gratis vervoer tussen je accommodatie en het vliegveld.

Wat zijn de voorwaarden?

  • Je tussenstop moet tussen de 8 en 24 uur zijn.
  • Er moet geen eerdere connectievlucht beschikbaar zijn die dag.
  • De NUC waarde van je ticket moet meer dan 400 USD zijn. Dit is het vluchttarief zonder eventuele andere kosten. Je vindt de NUC waarde in de tariefberekening van je vluchtreservering.
  • Je geboekte klasse moet minimaal Economy classic “N” zijn. Ook deze gegevens vind je in je vluchtreservering.
  • De accommodatie wordt gekozen door Qatar Airways.
  • Vanzelfsprekend zijn extra’s die je in het hotel neemt (zoals drankjes uit de minibar of roomservice) niet inbegrepen.
  • Dit pakket garandeert geen visum tot de staat Qatar. Dit is geheel ter beoordeling van de Qatar Immigration Authority. Qatar Airways is niet aansprakelijk indien toegang niet is toegestaan.
  • Je moet je boardingspass en hotelboeking bij het inchecken tonen. Ze checken dan of je naam op je boardingpass overeenkomt met de naam waarmee het hotel is geboekt. Gooi je boardingpass dus niet weg!
  • Je mag met maximaal 2 volwassenen en 1 kind onder de 11 jaar op een kamer verblijven. Ben je met meer personen? Dan moet je nog een kamer boeken.
  • Kinderen onder de 18 jaar moeten samen met een volwassenen zijn.

Voldoe je niet aan de voorwaarden? Ook dan kun je een Transit regelen. Deze kost je dan 75 USD voor de accommodatie, de transfer en het visa. Nog steeds de moeite waard dus!

Meer informatie over de voorwaarden vind je hier.

2: Stopover

Wanneer je ervoor kiest om een nachtje of een aantal nachtjes in Doha te verblijven, dan is dit een stopover. Zo maak je van één vakantie twee vakanties. Je krijgt dan:
– Een gratis visum
– Een hotelkamer voor maximaal 4 nachten tegen zeer aantrekkelijke prijzen.

Er zijn verschillende pakketten te kiezen:

  • Het standaard package (viersterrenhotels)
    1 nacht: vanaf $14
    2 nachten: vanaf $23
    3 nachten: vanaf $49
    4 nachten: vanaf $76
  • Het Premium Package (vijfsterrenhotels)
    1 nacht: vanaf $24
    2 nachten: vanaf $43
    3 nachten: vanaf $77
    4 nachten: vanaf $111
  • Het Premium Beach Package (vijfsterrenhotels met toegang tot Doha Sands Beach)
    1 nacht: vanaf $31
    2 nachten: vanaf $57
    3 nachten: vanaf $98
    4 nachten: vanaf $138
  • Het Luxury Package (vijfsterrenhotels met ontbijt inbegrepen)
    1 nacht: vanaf $83
    2 nachten: vanaf $162
    3 nachten: vanaf $255
    4 nachten: vanaf $348

Deze prijzen zijn per persoon en in Amerikaanse Dollars.

Alle hotels bieden ook nog eens 24 uur check-in en check-out. Je hoeft je dus geen zorgen te maken als je vroeg aankomt of laat wil vertrekken. Dat is allemaal inclusief!

Wat zijn de voorwaarden?

  • Deze pakketen garanderen geen visum tot de staat Qatar. Dit is geheel ter beoordeling van de Qatar Immigration Authority. Qatar Airways is niet aansprakelijk indien toegang niet is toegestaan. Je kunt je eventuele boeking annuleren wanneer je geen visum krijgt.
  • Niet alle hotels in de stad doen mee aan deze aanbieding. Je kunt dus alleen de hotels kiezen die beschikbaar zijn tijdens het boeken van een stopover-pakket.
  • Er is geen ontbijt inbegrepen in de prijs, behalve bij het ‘luxury package’ en het ‘All-Inclusive Beach package’. Het ontbijt kan bij de overige pakketten wel los bijgeboekt worden.
  • Vanzelfsprekend zijn extra’s die je in het hotel neemt (zoals drankjes uit de minibar of roomservice) niet inbegrepen.
  • Er is geen vervoer tussen je accommodatie en het vliegveld inbegrepen. Je kunt dit tijdens het boekingsproces toevoegen.
  • Je moet je boardingspass en hotelboeking bij het inchecken tonen. Ze checken dan of je naam op je boardingpass overeenkomt met de naam waarmee het hotel is geboekt. Gooi je boardingpass dus niet weg!
  • Je mag met maximaal 2 volwassenen en 1 kind onder de 11 jaar op een kamer verblijven. Ben je met meer personen? Dan moet je nog een kamer boeken.
  • Kinderen onder de 18 jaar moeten samen met een volwassenen zijn.
  • Zodra de reis is begonnen, is er geen restitutie mogelijk voor gedeeltelijk gebruikte reizen of volledig ongebruikte pakketten. Een ongebruikt deel van een pakket of tour kan niet worden gerestitueerd. Bij annulering worden 100% kosten in rekening gebracht.

Wil je hiervan gebruik maken?

bijzondere gebouwen doha

Hoe boek je een tussenstop (transit) of een stopover via Qatar Airways?

1: Tussenstop (transit)

Wanneer je gebruik wil maken van een transitpakket van Qatar Airways dan moet je een verzoek indienen via deze website. Je vlucht moet al geboekt zijn. Je vult op de website je boekingsnummer in en je kunt de beschikbare opties zien. Voor boekingen die binnen 72 uur voor vertrek worden gemaakt, kan de transitaccommodatie niet vooraf worden gereserveerd. Ga dan naar de transferbalie wanneer je aankomt op Hamad International Airport in Doha om je transitpakket te regelen.

2: Stopover

Dit pakket dien je meteen te boeken met je vlucht. Ga naar de website van Qatar Holidays en kies voor ‘Qatar Stopover’ (het tweede tabblad). Je vult dan je vertrek- en eindbestemming in en je kiest wanneer je je stopover wil doen. Wil je dit op de heenreis of op de terugreis? Ook kies je het aantal dagen dat je wil verblijven. Wanneer je nu verder klikt zie je meteen de beschikbare opties. Kies je gewenste pakket en je kunt meteen je totaalprijs berekenen.

Je krijgt daarna nog de optie om verschillende zaken toe te voegen, zoals:

  • Vervoer tussen het vliegveld en je accommodatie: De kosten zijn €35 per enkele reis voor maximaal 2 volwassenen en 1 kind. 1 koffer per persoon is inbegrepen.
  • Een stadstour: Je kunt een tour van 4 uur door Doha toevoegen voor €32 per persoon. Deze tour kun je dagelijks boeken, behalve op vrijdagen. De tour is tussen 08:30 en 12:30 en start bij Souq Waqif. Deze tour is niet privé.

Wil je een privétour? Boek deze dan los. Deze tour van 4 uur is speciaal samengesteld voor mensen die de stad tijdens een overstap willen bezoeken. Er is ook en uitgebreidere tour van 8 uur mocht je iets langer de tijd hebben.

Nog meer om rekening mee te houden

mooiste gebouwen doha
  • Pak handbagage in als je minder dan 24 uur in Doha verblijft!
    Wanneer je minder dan 24 uur in Doha verblijft kun je je ingecheckte bagage niet ophalen. Zorg dan dat alles wat je nodig hebt voor je tussenstop in je handbagage zit.
  • Zorg voor een goede zorgverzekering!
    Van bezoekers die naar Qatar reizen, kan worden verlangd dat ze een ziektekostenverzekering voor bezoekers hebben die beschermt tegen ongelukken en medische noodgevallen tijdens het verblijf in Qatar, als onderdeel van het visumaanvraagproces. Voor meer informatie over de toepasbaarheid en hoe je een ziektekostenverzekering voor bezoekers kunt verkrijgen, ga je naar de website van VisitQatar.


Wat te zien en te doen in Doha?

hoogtepunten doha
katara village doha bezoeken

Wij verbleven in totaal 3 dagen in Doha en hebben in deze tijd de stad goed kunnen ontdekken. Je kunt de hoogtepunten van de stad ook bezoeken wanneer je maar een paar uurtjes overstaptijd hebt. Wat deden wij in Doha en wat mag je zeker niet missen?

Is een tussenstop of stopover in Doha een aanrader?

Je zou denken dat vliegtickets van Qatar Airways enorm duur zijn. Helemaal niet! Wij bezochten Doha op de heen- en terugweg van onze reis naar de Seychellen en wij betaalden €760 voor 4 enkele tickets! (Brussel – Doha – Seychellen – Doha – Brussel). Doha is een ontzettend belangrijk knooppunt geworden naar verre bestemmingen en het is een verrassende stad om te ontdekken op weg naar je eindbestemming of op weg naar huis. Met 2 dagen heb je voldoende tijd om de stad te bezichtigen. Je kunt natuurlijk ook profiteren van de voordelige nachten en het maximale van 4 nachten eruit halen. Dan kun je nog lekker genieten op het strand. Wij hebben enorm genoten in Doha en vonden het een verrassende bestemming voor een stedentrip tijdens je reis van of naar een verre bestemming. Ik kan dit iedereen aanraden te doen!

Have fun en reis je vrij,
Debbie

Hey lezer of reiziger! Foutje gezien, of heb jij actuelere informatie? Ik doe mijn best om alle reistips up to date te houden en jij kan daarbij helpen. Mail mij, ik ben je dankbaar. Dit artikel bevat affiliate links. Je leest er meer over in de disclaimer.

Fotocredits: Pixabay
reisblogger debbie

Debbie Hameleers

Het maken van verre reizen is mijn passie en word ik happy van. Ik bepaal graag zelf mijn eigen reisroute. Dit zijn altijd unieke routes langs de hoogtepunten van een land, of een combinatie van landen. Deze routes en mijn tips wil ik graag met jullie delen. Of het nu gaat om een zomerse strandvakantie, een winterse sneeuwavontuur of een spontane stedentrip, ik geniet ervan om op pad te gaan. Ongeveer tien keer per jaar ontdek ik nieuwe bestemmingen, zowel dichtbij als ver weg. Een grote magnetische wereldkaart is prominent aanwezig in mijn huis en biedt telkens inspiratie voor nieuwe bestemmingen.

Meer over Debbie Hameleers

Ervaringen & Vragen

Stel je vragen, of deel jouw tips en ervaring hier!
  • Hoi Debbie,
    Is het misschien handig om bij de tekst de datum wanneer je dit schrijft te noteren?
    De informatie kan inmiddels verouderd zijn.

    Sylvia

    Beantwoorden
    • Hoi Sylvia. Wij updaten onze artikelen regelmatig en we streven ernaar om geen verouderde informatie online te hebben. Heb je verouderde informatie in dit artikel gevonden?

      Debbie Hameleers

      Beantwoorden
  • Als je 6 uur op het vliegveld moet wachten kan je er dan ook vanaf om even in een hotel te slapen? En wat raad je dan aan?

    Minke

    Beantwoorden
    • Hallo Minke. Helaas geldt een gratis hotelkamer en vervoer pas bij een tussenstop van minimaal 8 uur. Wanneer je een tussenstop van minimaal 5 uur hebt, kun je ook op hun website een transitvisum aanvragen. Met dit visum kun je zelf Doha gaan verkennen of je boekt een city tour. Je moet het wel vooraf aanvragen. Meer informatie vind je hier: https://www.discoverqatar.qa/transit-tours/. Veel plezier alvast!

      Debbie Hameleers

      Beantwoorden
  • Hoi Debbie, had jij zelf een ziektekostenverzekering aangevraagd vantevoren? Ik ben zelf verzekerd tegen medische ongevallen of ongelukken internationaal. Moet je alsnog een aanvragen?

    Husna

    Beantwoorden
    • Goedemorgen Husna,
      Wij zijn zelf met onze Nederlandse zorgverzekering gereisd. Er zijn pas andere verplichtingen bij een verblijf langer dan 30 dagen.

      Debbie Hameleers

      Beantwoorden
  • Hoi Debbie ik heb een vraag we maken tussenlanding in doha en heb zo,n pakket aangevraagd maar krijg mail van hun terug met bedragen dat je moet betalen hoe zit dat dan ?
    Onze tussen landing is van 19.00 aankomst en vertrek 0.8.10 volgende dag

    Gerda

    Beantwoorden
    • Goedemiddag Gerda. Om voor de gratis transit in aanmerking te komen moet je met Qatar Airways vliegen en een tussenstop hebben in Doha van tussen de 8 en 24 uur. Een voorwaarde is wel dat er ook geen eerdere connectievlucht mogelijk is. Hier lees je er meer over: https://www.qatarairways.com/en-us/hia-hamad-international-airport/transit-accommodation.html
      Wanneer je hier aan voldoet, kun je het beste antwoorden op de email en eens vragen waar er precies voor betaald moet worden? Wij hebben zelf de stopover genomen dus ik heb geen ervaring met de transit. Het is wel echt de moeite waard om de stad te verkennen. Veel plezier alvast!

      Debbie Hameleers

      Beantwoorden
      • Wij voldoen daaraan en klopt niet gratis heb u een mail gestuurd

        Gerda

        Beantwoorden
        • Hoi Gerda, dan kun je beter even een mail sturen inderdaad. Misschien gaat er iets fout.

          Debbie

          Beantwoorden
          • Hetgratis pakket is alleen beschikbaar bij een comfort boeking of luxer dus niet bij economie

            Gerda

  • Hoi Gerda, het geldt ook in fare classes Y, B, H, K, M, L, V, S, N, Q in economy class

    Debbie Hameleers

    Beantwoorden
    • Hoi ik weet niet precies wat u daarmee bedoelt heeft dat te maken met de stoel die je selecteert?

      Gerda

      Beantwoorden
      • Hallo Gerda, dit zijn fare classes in de economy class. Hier lees je er meer over: https://www.qatarairways.com/tradeportal/en/NewFareFamilies.html

        Debbie Hameleers

        Beantwoorden
        • Dit valt tegen moet ik zeggen hoor.. Ze geven aan dat het afhangt van hoe veel je voor je ticket hebt betaald. Wij zouden nu 75 dollar per persoon kwijt zijn voor een paar uurtjes Doha, terwijl je makkelijk kunt overnachten voor 50 euro in totaal. Wat is dan nog het voordeel van zo’n package?

          Robin

          Beantwoorden
          • Dat is inderdaad jammer. Alhoewel het toch erg leuk is om te doen!

            Debbie Hameleers

  • Hallo, die tussenstop in Doha krijg je helemaal niet zomaar. Dat telt alleen als er geen vluchten zijn naar je eindebestemming die vroeger vertrekken dan die van jou. En natuurlijk is dat altijd wel het geval als je langer dan 8 uur moet wachten, ook al kan je die vlucht niet meer boeken. Dus eigenlijk totaal waardeloos, gewoon een mooi lokkertje dat je bijna nooit zal kunnen verzilveren. Als iets te mooi is om waar te zijn is het meestal niet waar, zeker niet met luchtvaartmaatschappijen.

    Nick

    Beantwoorden
    • Hoi Nick, wij kozen voor de stopover in plaats van de tussenstop en hadden voor 40 euro per nacht een 5* hotel 🙂 Wij hebben er goede ervaringen mee en ik kan het iedereen aanraden. Met de tussenstop heb ik zelf geen ervaring maar heb inderdaad al vaker gehoord dat het lastig te verkrijgen is nu. De stopover is een leuk alternatief.

      Debbie Hameleers

      Beantwoorden

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *